Kontakt na skupinu

Dan Hejna

Velenov 70

680 01 , Boskovice

Czech rep.

tel:+420 604 305 742

icq: 369-092-835

stigma@seznam.cz

Alžběta Hejnová

Dan Hejna

Luboš Martan

Josef Sedlář

Vocals

Drums

Guitar

Bass


 

danhejna@seznam.cz

 

 

Historie

Kapela vznikla koncem listopadu 95 když se dali dohromady kytarista Těšín, bubeník Dan a basák Mech. Asi po třech zkouškách však kapela přichází o zkušebnu. Jako počátek skupiny je možno brát tedy až duben 1996, kdy STIGMA po týdnu zkoušení u známého v obýváku hraje svůj první koncert. Reakce na tento koncert byla pozitivní a tak začalo kocertů přibývat. V průběhu roku jsme jich odehráli 13. Stále se však skoro nezkoušelo. Začátkem prosince jsme v Brněnském studiu Audioline natočili 1.demo UGLY TARGET. Obsahovalo 3 promo skladby + 4 další natočené naživo jako bonus. S odstupem času se dá říct, že toto demo nebylo hlavně po technické stránce příliš vydařené. Pozitivní bylo ovšem to, že jsme na základě tohoto dema konečně získali zkušebnu.

V roce 97 jsme pokračovali v koncertování v klubech i na festivalech. Podstatnou událostí byl ovšem příklon k větší tvrdosti hry i zpěvu a hlavně příchod druhého kytaristy Luboše. Od listopadu 97 tedy hrajeme ve čtyřech. V první polovině roku 98 jsme dotvářeli skladby připravované pro druhé demo TRUST NO ONE.

Natočeno bylo o prázdninách ve studiu Poličná u Boba Kramoliše a Mejly Basela. Tentokrát jsme si dali záležet, aby natočený materiál byl co nejlepší. Obsahuje 6 studiových snímků ve kterých se mísí hard core, metal, punk a bigbít do konečné podoby. Je však veliká škoda, že po velkých problémech s výrobou obalů tohle demo vyšlo až v únoru 1999. Od srpna 1999 hraje STIGMA znovu ve třech, když je vyhozen Těšín. Hudba je opět více tvrdší a v létě 2000 se natáčí 3. demo: 2000 DEGREES OF HATE, které je velmi dobře přijato jak fans, tak i kritikou. Od října 2001 převzala zpěv Alžběta, čímž dostala muzika zase jiné dimenze.Není to ovšem zpěv, jak by mnozí čekali(jemný, vysoký), ale hrubý murmur.Začátkem roku 2004 od nás odchází basák Mech. V červnu přichází druhý kytarista Shony a o měsíc později bysák Marcel. Od 17.11 do 25.11 točíme opět v Poličné nové cd "Cutted By Chainsaw".28.5 2005 vyrážíme poprvé do Švýcarska na koncert PISS OFF SUCKER NIGHTS kde sklízíme velmi dobrý ohlas.Na tomto koncertě s námi poprvé hraje náš nový basák Josef Sedlář který velmi dobře nahradil Marcela.

V Létě odchází kytarista Shony zpět ke své kapele Torment.Zůstali jsme ve čtyřech.

V dubnu 2006 jsme na týden navštívili studio Shaark.Natočené CD (které vyšlo u Grodhaisn production) obsahuje intro + 10 skladeb-o celkovém čase 36 minut.Během dalších dvou let kapela vcelku dost koncertuje a zjískává nové fans.

V únoru 2008 přichází nový kytarista.Momentálně se pracuje na nových skladbách,které budou natočeny během léta 2008.

Další informace o dění v kapele, životě jejích členů a plánovaných koncertech jsou postupně dopl?ovány.